Следи увек непосредно након читања закључне молитве деветог часа, при чему се сами изобразитељни псалми изостављају, и чин започиње певањем заповеди блаженстава на 6. глас, при чему уз сваку заповест иде припев: Помени нас, Господе, кад дођеш у Царство Твоје. На крају се пева трикратно: Помени нас, Господе... Помени нас, Владико и Помени нас, Свети и то посебно умилним, отегнутим напевом, са земним поклонима. После Часнију од херувима и возгласа јереја: Боже, смилуј се на нас... произноси се великопосна молитва Св. Јефрема Сирина: Господе и Владико живота мога... са 16 поклона, после чега одмах, без возгласа, почиње великопосно вечерње, читањем Ходите, поклонимо се и предначинатељног псалма. Тако бива у оним случајевима када нема Литургије Пређеосвећених Дарова. Ако се пак служи Литургија Пређеосвећених Дарова, онда се после молитве и поклона чита: Свесвета Тројице, Једносуштна моћи... Јереј: Премудрост, пева се Достојно је, возглас јереја: Пресвета Богородице, спаси нас, Часнију, Слава Теби, Христе Боже... и читав велики отпуст.

Мали типик, стр. 51.